Metal Kiremit

ArEmit’in avantajları

Uzun ömürlü: ArEmit, galvanizli ve özel boyalı metalin sağladığı fi ziksel özellikler sayesinde sıcak-soğuk/ıslak- kuru hava döngülerinden etkilenerek kırılmaz, zaman içinde bozulmaya uğramaz. Olağan koşullar içerisinde bakım istemez.

Dayanıklı: Metalin yüksek dayanım gücü sayesinde ArEmit ile geniş açıklıklar geçilebilir ve hava koşulla- rına rüzgar, kar ve buz gibi hava koşullarına karşı son derece dirençlidir. Yüksek rakımlı bölgeler için ideal bir çözümdür.

Hafi f: Deprem bölgesinde bulunan Türkiye için çatının hafi f olması çok büyük bir avantajdır, çünkü bina ağır- laştıkça depremin etkisi de artmaktadır. ArEmit’in ağırlığı sadece 4.5 kg/m²’dir. ArEmit hafi fl iği sayesinde renovas- yon geçiren zayıf yapılar için de ideal bir çözümdür.

Kolay ve hızlı montaj: ArEmit, 8 metrelik panel uzun- luğu ve hafi fl iği sayesinde geleneksel kiremitten çok daha kolay ve hızlı bir şekilde çatıya yerleştirilir. Özel bağlantı vidalarıyla sabitlenen ArEmit, hem zamandan hem de işçilik giderlerinden tasarruf eder.

Ekonomik: ArEmit; düşük birim fi yatları ve işçilik maliyetleri ile kısa vadede, dayanıklılığı ve bakım iste- mezliği ile de uzun vadede son derece ekonomik bir malzemedir.

Boya özellikleri: Çok çeşitli renk seçenekleri ve hoş görünümüyle ArEmit, binalarda arzu edilen estetik algıyı kolayca yaratır. Cephelerle rahatlıkla uyum sağlar.

Yangına dayanıklı: ArEmit, yangına karşı direnç- lidir, alev almaz.

Tipik çatı kaplaması kesiti

Geniş renk yelpazesi

Metal kiremit ile istenilen her rengi elde etmek mümkündür. 1000 m²yi geçen siparişlerde Ral renk sisteminde bulunan bütün renkler temin edilebilir. Sık kullanılan renk seçenekleri

Teknik Özellikler

Metal Özelliği : Galvanizli metal sac, bakır, çinko gibi malzemeler…
Metal Kalınlığı : Optimum 0.5 ya da 0.6 mm. (İsteğe göre +/- uygulanır.)
Boya Özelliği : Astar üzerine son kat: Ployster, PVdf veya Plastisol
Maksimum Uzunluk (mm) : 8000
Faydalı Genişlik (mm) : 1060
Brüt Genişlik (mm) : 1160
Modüler Adım (mm) : 350
Minimum Eğim : % 10

ArEmit levhelarının bini kenarı boyunca formlandırılmış olan yedek su tahliye kanalı, oluklardan akan yağmur suyunun bini yerinden sızması durumunda devreye girerek suyu güvenle derelere aktarır. Bu sayede yoğun yağış alan bölgelerde dahi ArEmit güvenli kullanım ve mükemmel su sızdırmazlığı sağlar.

Aksesuarlar